DEPOTEM DEZENFEKTE, YALITIM İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Anadolu Yakası: (+90216) 464 28 67 / (0216) 416 87 35 - Avrupa Yakası: (+90212) 424 10 64
ANA SAYFA | SU DEPOSU İZOLASYONU | DEZENFEKTE | SU DEPOSU TEMİZLİĞİ | İLETİŞİM
MENÜ Su Deposu İzolasyon Su Deposu Temizlik İletişim ANASAYFA

BİNGÖL Su Deposu Temizliği

BİNGÖL ili ve ilçelerinde su deposu temizliği hizmeti veren şirketimiz Depotem LTD. ŞTİ. 1995 yılında Türkiye'de ilk defa su deposu temizlik işlemlerini kurumsal olarak başlatan firmadır. Su depoları Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan yardımcı bölümler arasında yer almaktadır. Apartman yaşamanın zorlukları içinde olan zaman zaman su kesilmeleri ve suda yaşanan problemler ile ilgili sorunlarda kullanımınız için Ekstra kapasite sunan su depoları bu yönüyle bakıldığında büyük önem taşıyor. Fakat suyun hayat verici özelliğinin bir yan etkisi olarak da uzun süre sirkülasyonu olmayan ya da sirkülasyonu olsa dahi şehir şebeke suyu ile beslenen depolar bakteri ve mikrop üretebiliyor. Ayrıca Suyun yaşamın en kolay filizlendiği alanlar olması yosunların su deposu içinde oluşabilmesine ortam hazırlıyor. Bu yosunların engellene bilmesi için su deposu yönetmeliği ile belediyelerin yayınlamış olduğu bir takım önlemler söz konusudur. BİNGÖL Su Deposu Temizliği şirketi olarak size en uygun fiyatlı su deposu dezenfekte hizmetini en kısa sürede programlayabilecek teknik donanım ve tecrübeye sahip firma DEPOTEM'dir.

BİNGÖL SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su Depolarını Sağlıklı ve Doğru Şekilde Nasıl Kullanırım?


BİNGÖL Su Deposu Temizliği FirmasıSu deposu teknik şartnamesi veya su deposu yönetmeliği içerisinde tanımlanan bu prosedürler, su deposunun nasıl ve kim tarafından temizlenmesi gerektiğini yönelik açıklamaları içinde barındırıyor. Su deposunun temizlenebilmesi için belediyelerin ve sağlık bakanlıklarının yetkilendirilmiş olduğu şirketler bu işlemi yapmakla yükümlü. Su deposu temizliği için mutlaka bu şirketlerden yardım alınmalı ve piyasada yer alan su deposu kimyasalları ile kesinlikle işlemi yapılmamalıdır. Zira insan sağlığını doğrudan etkileyen su deposu ve su söz konusu olduğunda temizlikler de yapılan yanlış bir adım yasal olarak son derece tehlikeli durumlarla karşılaşılabilinmesini de beraberinde getirmektedir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen bir işlem olan bu su tankı temizliği işlemini BİNGÖL bölgesi ve çevresinde en kaliteli ve en uygun fiyatlarla sunan DEPOTEM LTD. ŞTİ.'nden Sağlık Bakanlığı Onaylı su deposu temizlik dezenfektanı ile temizlik hizmet veren firmamızdan öğrenebilirsiniz.Su deposu nasıl temizlenir ? sorusunun en doğru cevabı öncelikli olarak en uygun su deposu temizliği yapılan şirket ile iletişim kurmaktır. Çünkü söz konusu şirketler farklı su depolarına karşı farklı temizlik önlemleri ile ve farklı kimyasal ilaçlar ile müdahale etmektedir. Bu yüzden su deposu temizliğinde eğitim almamış olan ve sertifika sahibi olmayan kişilerin müdahale etmemesi büyük önem taşımaktadır. Su deposu temizliği için betonarme su depolarına metal su depolarına ve plastik su depolarında farklı işlemler uygulanmalıdır. Ayrıca bu işlemlerin yapılış sıraları forumlar ile belirlenmiş olmalı temizlik işlemi sona erdikten sonra mutlaka su deposuna verilen şebeke suyu kimyasal analizlerden geçirilerek belgelendirilmeleridir. Bu temizliğin belgelendirilmesi suyun içilebilir değerler içinde olduğunu göstermekte olup olası bir yan etki durumunda söz konusu belgeler yasal evrak olarak işlem göreceklerdir. Bu yüzden Apartman yöneticileri söz konusu evrakları mutlaka bir sonraki periyodik bakıma kadar saklamalıdır.

BİNGÖL Su Deposu Temizliği

BİNGÖL Su Deposu Temizliği Tutanağı ve Su Deposu Temizlik Şartnamesi Nasıl Olmalıdır?

Ülkemizde su depoları yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte bir başka önemli konuda ortaya çıkmıştır. Su deposu teknik şartnamesi gereğince düzenli olarak temizlik işlemlerinden geçirilmelidir yani yaşadığınız bölgenin su değerleri göz önünde bulundurularak belediyeler tarafından yayınlanmış olan su deposu temizlik şartnamesi gereğince düzenli olarak periyodik bakımlardan geçirilmesi gerekmektedir. Su depolarının özellikle şehir şebeke suyunun kirli olduğu bölgelerde daha sık temizlik ihtiyacı duyduğu bilinmektedir. Altı aylık süre maksimum olup Apartman yöneticisi görevi üstlenen kişilerin düzenli olarak şu depolarının temizliği konusunda kontrolleri yapması gerekmektedir. Bu kontroller sadece gözle olmalı yosun toprak ve renk değişikliği gibi durumlarda mutlaka su deposu temizliği yapılan şirketlerle iletişim kurulmalıdır. BİNGÖL Su deposu temizliği yapan firmalar ve su deposu temizliği talep eden kişilerin yapmakta olduğu yükümlülükler yasal zorunluluklar ile belirlenmiştir. Su deposu temizliği yaptırmak isteyen kişilerin muhakkak su deposu temizliğini bu konuda yetki sahibi olan ve gerekli eğitimleri almış kimyasal ilaç kullanma prosedürleri ne uygun hareket edebilen şirketlerden talep etmesi büyük önem göstermektedir. Su deposu temizliği yönetmelik ve kanunlarına baktığımızda su deposu temizliğinin yapılabilmesi için öncelikle su deposuna ihtiyaç duyulmayan yani hafta içi bir gün seçilmesi büyük önem göstermektedir. Durum tamamen su deposuna olan ihtiyacı azaltıp daha geniş bir zaman diliminde temizliğin daha hijyenik olarak zaman baskısı olmadan yapılabilmesi için seçildiği göze çarpmaktadır.

DEPOTEM LTD. ŞTİ. olarak bizlerden su deposu dezenfekte hizmeti almak için web sitemizdeki www.depotem.com adresinden bizlere ulaşabilir, ya da +90216 464 28 67 ve +90212 424 10 64 numaralı telefon numaralarımız ile bizlele iletişime geçebilirsiniz. BİNGÖL ve çevresine en yakın zamanda randevu oluşturulacak ve en uygun su deposu temizleme fiyatı ile hizmet verilecektir.

BİNGÖL Su Deposu Temizliği Firması Telefon Numarası

BİNGÖL Su Deposu Temizleme Firmaları

Su deposu temizleme isteyenlerin bilmesi gereken su deposu nasıl temizlenir? sorusuna verilecek cevap sadece teknik şirketler ve eğitim almış personeller ile yapılacağıdır. Zira bu temizlik işlemleri sırasında kullanılan kimyasal ilaçlar su deposunun içinden durulanmalı ve tamamen ayrıştırılmalıdır. Aksi takdirde kimyasal ilaçlar insan sağlığına olumsuz etki edecek sonuçları doğurabilmektedir. Ayrıca yetkilendirilmiş bir temizlik şirketi ile iletişime geçilmeli bu doğrultuda muhakkak temizlik sonrası Forum saklanmalıdır. Olası bir anormal durumda bu teknik Forum yasal delil olarak kabul edilmektedir. Formun altı ay süreyle yani bir sonraki temizlik formuna kadar muhafaza edilmesi büyük önem göstermektedir. Formu düzenleme yetkisi olmayan şirketler kesinlikle temizlik için de yetkilendirilmemelidir.

BİNGÖL Su Deposu Temizliği Fiyatları Nedir?

Su deposu temizliği yönetmelik ve kanunları gereğince gerekli eğitimleri almış ve su deposu temizliği sonrasında gerekli resmi evrakları düzenleyebilecek şirketler su deposu temizliğinde tercih edilmesi hususu olası bir problem durumunda düzenlenen forumları yasal evrak olarak talep edilebilecek olmasından kaynaklanmaktadır. Yani su deposu temizliği yapan firmalar su deposu temizliği sırasında yaptığı bütün işlemleri form ile kanıtlamalı ve bu formların sonunda su deposu içinde yapılan içilebilir analizlerini yaptırarak su deposu temizliği formu ile birleştirilmelidir. Bu analizler suyun içim kalitesinin normal değerlere döndüğünü göstermektedir. Yani yapılan kimyasal ilaçlama sonrası depo durulanarak artık normal kullanım için hizmet verebilecek standartlara ulaşmalıdır.

BİNGÖL SU DEPOSU NASIL TEMİZLENİR?

Bingöl Su deposu temizliği iki ayrı evrede yapılır. İlk olarak su deposundaki kirli atıkalr camur kil ve oynak parçaların çıkarıldığı mekanik temizlik, ikinci olarak da Sağlık Bakanlığı'nın Ruhsat verdiği dezenfektan listesinde bulunan ürünlerle yapılan hijyenik temizlik ve dezenfeksiyon işlemidir. Peki su deposu temizlik aşamaları nelerdir?

Bingöl su deposu temizliği firmasını aradıktan sonra;
Su Deposu Temizliği yaptırmadan önce ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız;
Deposu Temizliği yaptırmadan önce ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız;
Müşteri tarafından yapılacak işlemler sadece şunlardır;
1. Randevu gününü belirler
2. Depo içerisindeki mevcut su miktarı i tarafından, randevu gününde hidrofor seviyesine kadar tüketilmelidir.
Su deposu temizlik firmasının yapacakları;
1. Depo içerisindeki temizlik için gerekli ekipman ve ışıklandırma sağlar,
2. Depoda kalan az miktardaki su dalgıç ve pompa yoluyla giderden tahliye eder,
3. Basınçlı kompresörle kir sökücü madde kullanarak deponun duvarlarında oluşan kirlerin çözülmesini sağlar,
4. Dipte oluşan tortu ve çamur dalgıç pompa ile depo dışına verir,
5. İlaçlamadan sonra tekrar temiz basınçlı suyla duvar ve taban temizliği ve durulama işlemi yapar,
6. Temizlenmiş depoya su alımıyla birlikte fiziksel temizlik ve kimyasal dezenfeksiyon işlemi bitirilmiş olur.

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Su deposu temizliği yapılmadan önce gerekli analizleri yapar ve temizlik için önce randevu verir. Ardından su hidrofor seviyesine kadar kullandırılır. Temizlikten önce su deposu havalandırma işlemi yapılır. Su deposuna firma çalışanları DEZENFEKTE EDİLMİŞ ve tek kullanımlık, galoş, bone ve lastik çizme giyerek hijyene uygun bir şekilde su deposuna inerler. Kalan suyu tamamen boşaltılır. Su deposunun yüzeyinde kalan kum, çakıl, çamur gibi kirli maddeler yüzeyden arındırılarak basınçlı suyla temizlenir. Su deposu fayanslıysa uygun temizlik maddesi kullanılarak sararan yerlere müdahale edilir. Eğer betonarme su deposu temizliği yapılacaksa bu malzemeye uygun biyosidal temizlik maddeleri uygulanır. Ardından durulama işlemine geçilir. Durulama işleminden sonra, depodaki kirli su tamamen boşaltılır depo iyice temizlendikten sonra temiz suya KLOR EKLENMEZ!. Temizlik yapıldıktan sonra bu işi yapan firma mutlaka yaptığı temizlik hakkında detaylı RAPOR hazırlayarak temizliği yaptıran kişilere sunması gerekmektedir. Evsel su depoları her yıl denetlenmeli ve PERİYODİK OLARAK temizlenmeli ve daha sonra dezenfekte edilmelidir.

Aşağıdaki yöntem, depoyu dezenfekte etme prosedürünü ve gerektiğinde ilgili servisleri kapsar. Servislerin dezenfekte edilecek olup olmadığı müşterilerin isteklerine ve pratik olup olmamasına bağlı olacaktır. Sürekli kullanılan bir otelde aşağı hizmetlerin dezenfekte edilmesi mümkün olmayacaktır.

Su deposu temizliğinde İş Sağlığı Ve Güvenliği

Prosedür için genel risk değerlendirmesini gözden geçirin ve gerekli tüm kontrol önlemlerinin yerine getirildiğinden ve kimyasalların taşınmasında doğru kıyafetin giyildiğinden emin olun.

Su deposu temizlik Prosedürü

Dezenfeksiyon öncesinde depo fiziksel olarak temizlenmelidir. Durumuna bağlı olarak, bu sadece birikmiş tortuları veya kazıma, kumlama ve boyama için yüzey hazırlamak için tel fırçalama gibi işlemlerin yapılmasını içerebilir. Bir deponun dezenfeksiyon işleminden önce, yeterince temizlendiğinden emin olmak için daima kontrol edilmelidir. Dezenfeksiyon prosedürü aşağıda detaylandırılmıştır.
Su deposu temizlik talimatına uygun bir hizmet için tek yapmanız gereken BİTLİS su deposu temizlik firması 0216 464 28 67 ve 0212 424 10 64 nolu hattımızdan bizleri aramaktır.

Su Deposu Temizlik Şartnamesi- DEPOTEM LTD. ŞTİ.

BİNGÖL Su Deposu TemizliğiOkularda ve firmalarda bazen su deposu tekmik şartnamesi sorulmaktadır. Resmi olarak yayınlanmış; Su deposu temizlik şartnamesi olarak belirlenen net bir şartname yoktur. Su deposunun temizlenme evrelerine göre içerikleri barındırmamaktadır. Yani betonarme su deposu metal su deposu ve plastik su deposu temizlik şartnameleri farklılık gösterebilmektedir. Fakat bu farklılıkları sadece temizlik şirketlerine sunulmuş olan yasal kimyasallar doğrultusunda temizliğin önü açılmıştır. Aksi takdirde oluşacak bütün sorumluluklardan apartmanlarda temizliği yaptırmakla görevli olan yöneticiler sorumlu tutulmaktadır. Bu yüzden su deposu mutlaka periyodik olarak 6 ayda bir kez yaptırmayı unutmayınız. Ayrıca su deposunun kirlilik oranları şehir şebeke suyuna bağlı olabilmekle birlikte temizlik ihtiyaçları daha sık ortaya çıkabildiği için haftalık olarak deponun gözle kontrolü tamamen apartman yöneticilerinin sorumluluğunda olan bir konudur.

BİNGÖL Bölgesinde Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Hijyen koşulları hazırlanır, malzeme kontrolü yapılır.
  • İç aydınlatma güvenli ve hazır hale getirilir.
  • Olası kazalara karşı önlemler gözden geçirilir.
  • Depo içinde kalan bütün su dışarı mümkünse rögar sistemime boşaltılır.
  • 150 bar basınçlı tazyikli suyla depo yüzeyi iyice yıkanır.
  • Sağlığa zararsız kimyasal su deposu dezenfekte malzemeleri ile depo yüzeyindeki kirlerin çözülmesi işlemi yapılır.
  • Dipte yeniden biriken ilaçlı su yine rögara atılır.
  • Durulama yapılır.
  • İşlemleri tamamlanmış olan depoya temiz su alınarak gerek görülürse i tarfından su tahliline gönderilebilir. pH ve Klor değerlerine bakılır. Ardından bir teknik rapor düzenlenir. Tüm işlem bu şekilde sona ermiş olur.
Su deposu yalıtımını düzenli aralıklarla yaptırmak zorunlu değildir. Bu konu zamanla ülkemizdeki genel bilinç yükseldikçe zorunluluk olarak hissedilecektir. Zira içindeki suyu temiz tutamayan bir depoya su deposu temizliği ilacı kullanmak günü kurtarmak adına son derece anlamsız ve işlevsiz bir hareket olur.
BİNGÖL
BİNGÖL Su Deposu Temizliği Ucuz

BİNGÖL Su Deposu temizlik hizmeti ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar.


BİNGÖL Su Deposu Temizliği Nasıl Uygulanır?

BİNGÖL içinde kullanılan su tankı çeşitleri şunlardır;

1. Beton üzerine fayans kaplama yapılmış su depoları
2. Beton su depoları
3. Beton ya da fayans üzerine kaplanmış PVC Membran su depoları
4. Plastik, Polietilen, fiber su depoları
5. Paslanmaz, çelik su depoları
6. Sac, galvaniz su depoları

Sıklıkla kullanılan su depolarının yapı ve şekilleri şunlardır;
1.Dört kenar su depoları
2. Dikdörtgen su depoları
3. Silindir su depoları
4. Ara bölmeli, geçişli su depoları
5. İçme suyu, yağmur suyu, ham su, yumuşatma suyu, kullanım suyu, arıtma suyu, yangın su depoları

BİNGÖL Su Deposu Temizliği Personeli

BİNGÖL içinde ve çevresinde, BİNGÖL su deposu temizliği fiyatları için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Depotem Ltd. Şti'nin bu ilde su deposu temizlik firması olarak hizmet verebileceği ilçeler şunlardır:


ADAKLI Su Deposu Temizliği

BİNGÖL MERKEZ Su Deposu Temizliği

GENÇ Su Deposu Temizliği

KARLIOVA Su Deposu Temizliği

KİGI Su Deposu Temizliği

SOLHAN Su Deposu Temizliği

YAYLADERE Su Deposu Temizliği

YEDİSU Su Deposu Temizliği

Kategoriler

Arşiv

Adres & Telefon

OFİS: Alanaldı Cad. Atılgan Sok. No:5 /A Ataşehir / İSTANBUL

Anadolu Yakası Telefon: +90 (216) 464 28 67
+90 (216) 416 87 35

Avrupa Yakası Telefon: +90 (212) 424 10 64

GSM: 0532 631 5 9990533 030 36 70

Fax: 0216 464 88 72

Etiketler

depo dezenfekte dezenfekte istanbul su deposu izolasyonu istanbul su deposu temizliği istanbul su deposu yalıtımı membran membran yalıtım su deposu su deposu izolasyonu su deposu izolasyonu istanbul su deposu maliyeti su deposu montajı su deposu nasıl bağlanır su deposu nasıl olmalı su deposu temizliği su deposu temizliği istanbul su deposu yaltımı nasıl yapılır su deposu yalıtım hizmeti su deposu yalıtımı