Polyester Su Deposu Temizliği

İSKİ-Bölge-Müdürü-Engin-Yazıcı

İSKİ Bölge Eski Müdürü Engin Yazıcı

Su depoları, binalarda içme ve kullanma sularının depolanması ve binaya suyun dengeli dağılımının sağlanması amacıyla yapılmış alanlardır demiştik. İnşaat yapılırken su deposu için alan ayrılmadığında kişiler çareyi polyester su deposu satın alarak bulmaktadır. Polyester depoların su deposu dezenfektesi konusunda en önemli sorunu bazen girişlerinin küçük olmasıdır. Depotem; polyester su deposu temizliği için yöntemler geliştirmiş ve bu zorlukların depo dezenfektesi sorunlarına takılmadan su deposu temizlik işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

NOT: SU DEPOLARI YILDA 2 DEFA TEMİZLENMELİDİR


Polyester Su Deposu mu Polietilen Su Deposu mu?

polietilen su deposu

Plastik Su deposu temizliği

Artan içme suyu stoklama ihtiyacı ile birlikte, gerek inşaatlarda gerekse inşaat sonrası binaya su verilmesi sırasında su depolarının kullanılması mecburi bir hal almıştır. Binanızda kullanabileceğiniz çeşitli büyüklük ve türde su tankları bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Paslanmaz çelik su depoları.
  2. Polietilen su depoları.
  3. Polyester su depoları.
  4. Sac su depolarıdır.

Bu bahsettiklerimiz yerinde imal edilecek su deposu türlerindendir.

Bunun dışında en sağlıklı olanı betonarme bir su deposu yaptırmak ve içerisini su depoları için özel üretilmiş içme suyu membranı ile kaplayarak izolasyonunu sağladıktan sonra yıllık periyodik temizlik ve bakımlarını yaptırmak kaydı ile bu suyu binaya vermektir.

Polyester ve polietilen depolar arasındaki sağlıklılık tartışmasında polietilen depolar bir adım öndedir. Çünkü polyester depolar kanserojendir ve kullanma suyu olarak hizmet etseler de doğrudan bina sakinlerinin el ve yüzleri ile temasına uygun değildir.

Ahmet Diler

0532 631 5999

Özgür Yazıcı

0533 030 3670

(0216) 464 28 67  / 416 87 35  –  (0212) 424 10 64

E-mail: [bilgi@depotem.com]
Detaylar için telefon ile bilgi alınız.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

itu istanbul teknik universitesi logo
aselsan logo
thy logo
Coca Cola logo
acibadem hastanesi logo
bta2
ford otosan logo
memorial logo
florence logo
sabanci uni logo
gs universitesi