Su Depolarında Membran Yalıtımının Önemi

İSKİ-Bölge-Müdürü-Engin-Yazıcı

İSKİ Bölge Eski Müdürü Engin Yazıcı

Su deposu membran yalıtımı konusu; eski veya yeni su depolarının yalıtımları, yanlış malzeme ve uygulama ile yapılmış ise, su depolarında çatlak, sızıntı ve korozyonların meydana gelmesi üzerine önem kazanmıştır. Şirketimiz; doğru malzeme seçimi ve uzman elemanlarla, su depolarında membran yalıtımı yaparak, kolon ve kirişlerin su sızıntısı ve korozyondan etkilenmesini %100 önlemekte ve 5 yıl garanti vermektedir. Membranla yapılan su deposu membran yalıtımı’nda, membran yüzeylere herhangi bir yapışkanla yapıştırılmadığından, deprem ve sarsıntılarda duvar çatlasa dahi, membran %300 elastik olduğu için serbest çalışmakta, çatlamamakta ve su kaçaklarını engellemektedir. Şirketimiz; su deposu membran yalıtımı yanı sıra, ayrıca, beton ve sac depolara epoxi, poliüretan ve sürme esaslı diğer hijyen koşullarını sağlayabilecek ürünler ile su deposu izolasyon uygulamaları da yapmaktadır.

MEMBRAN KAPLANMIŞ SU DEPOSU ve HAVUZLAR

pvc membnran kaplanmış su deposu

Pvc membran kaplanmış su deposu


PVC MEMBRAN TEKNİK DETAYLARI

İçme suyu ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılan, içme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip, UV dayanımsız, PVC su yalıtım membranıdır.

PVC Membranın Avantajları

1- Suda koku yapmaz, yosun tutmaz, mikrop barındırmaz.
2- Su depolarında kullanılır. Tarım Bakanlığı izni ve CE Belgesi vardır.
3- Elastik olduğundan depremlerde çatlamaz ve su kaçırmaz.
4- Kolon, kiriş ve bina temelleri sudan %100 korunur.
5- Sıva ve fayansa gerek kalmaz. Çıplak betona uygulanır.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

itu istanbul teknik universitesi logo
aselsan logo
thy logo
Coca Cola logo
acibadem hastanesi logo
bta2
ford otosan logo
memorial logo
florence logo
sabanci uni logo
gs universitesi

SU DEPOSU MEMBRAN YALITIMI

Su deposu membran yalıtımı

Ahmet Diler

0532 631 5999

Özgür Yazıcı

0533 030 3670

(0216) 464 28 67  / 416 87 35  –  (0212) 424 10 64

E-mail: [bilgi@depotem.com]
Detaylar için telefon ile bilgi alınız.

Su depolarında yaşanan sızıntılar günden güne daha da önemli bir yaşamsal kaynak haline dönüşen suyun boş yere israf edilmesine sebep olduğu gibi, sızıntı sebebiyle yapının mukavemetinin de azalmasına sebebiyet verir. Hatalı ve kalitesiz malzeme kullanımı sebebiyle oluşan çatlaklar sebebiyle ayrıca iç bölümdeki su dış ortamla etkileşim haline geçmekte ve bu da suyun salgın hastalıklara yol açan mikroplara karşı açık hale gelmesine yol açmaktadır.

20 yıla yakın süredir su deposu yalıtımı konusunda uzman çözümler sunan Depotem, “tam 10 yıl garanti” verdiği su deposu membran yalıtımı hizmetleri ile yaşanan tüm bu sorunlara uzun vadeli çözümler sunmaktadır.

ISO 9001:2000 ve ayrıca TSE tescilli güvenilir bir marka olan Depotem, su deponuzdaki sızıntıların önlenmesini ve deponun korozyon etkilerine karşı uzun yıllar boyunca dayanıklı hale gelmesini ağlayan yalıtım seçenekleri sunmaktadır. Membran malzeme ile yapılan yalıtımları, firmamız bünyesinde görev alan deneyimli ve eğitim almış profesyonel teknisyenler gerçekleştirmektedir.

Deprem gibi doğal afetler neticesinde yapının kaidesinde bir hasar oluşsa dahi yaklaşık olarak %300 elastikiyete sahip olan Membran malzeme esneyerek, su sızıntılarını önleyebilmektedir. Kolay kolay çatlamayan, esnek yapısı ile depo suyunun deponun içinde kalmasını sağlayan membran yalıtım hizmetlerimiz sayesinde suyunuzu senelerce güvenle kullanabilirsiniz.

Su deposu yalıtımı konusunda piyasanın en kaliteli ve ekonomik çözümlerini sunan Depotem ayrıca beton ve sac malzemeli depolarınıza; epoksi, poliüretan ve sürme esaslı yalıtım uygulamaları da yapmaktadır. Depotem uzmanlığından son derece cazip fiyatlarla yararlanmak, bütçe dostu fiyatlarımız hakkında bilgi almak ve hizmetlerimiz hakkında merak ettiklerinizi sormak için bize 7/24 telefon açabilirsiniz.

Özetle su deposu mmbran yalıtımı: