ISPARTA Su Deposu Temizliği | DEPOTEM LTD. ŞTİ.

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği

 

ISPARTA su deposu temizliği hizmeti veren şirketimiz Depotem LTD. ŞTİ. 1995 yılında Türkiye’de ilk defa su deposu temizlik işlemlerini kurumsal olarak başlatan firmadır. 26 yıldır, Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde su deposu temizliği ve su deposu izolasyon hizmetlerini başarıyla gerçekleştirmiş ve sektörde lider olma özelliğini yaptığı çalışmalarla devam ettirmektedir. Kurumsal referanslarımızdan da anlaşılacağı gibi, fabrikalardan, apartman ve site bazlı tüm ölçeklere kadar çalışmalar yapmaktayız. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki:

26 Yılı aşkın süredir su deposu temizlik hizmetlerini en uygun fiyat / en sorunsuz hizmet politikası ile yürüttüğümüzden; il dışı işlerimizde, toplu halde siteler ve kurumlar, fabrikalar, firmalar bazında su deposu dezenfekte hizmeti verebilmekteyiz. Sadece tek bir apartman için gelmemiz, günümüz ekonomik koşullarında su deposu temizlik maliyetini çok arttıracaktır. Bu yüzden iyi organize olunup, siteler ve apartmanlar bazında depo temizliği yaptırmak çok daha uygun düşmektedir. Su deposu izolasyon hizmeti için böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü su deposu izolasyon işlemleri işin yapısı gereği zamana göre projelendirilen ve maliyetleri ona göre hesaplanan işlemlerdir.

Su depoları günümüzde çok yaygın olarak kullanılan yardımcı bölümler arasında yer almaktadır. Apartman yaşamanın zorlukları içinde olan zaman zaman su kesilmeleri ve suda yaşanan problemler ile ilgili sorunlarda kullanımınız için ekstra kapasite sunan su depoları bu yönüyle bakıldığında büyük önem taşıyor. Fakat suyun hayat verici özelliğinin bir yan etkisi olarak da uzun süre sirkülasyonu olmayan ya da sirkülasyonu olsa dahi şehir şebeke suyu ile beslenen depolar bakteri ve mikrop üretebiliyor. Ayrıca Suyun yaşamın en kolay filizlendiği alanlar olması yosunların su deposu içinde oluşabilmesine ortam hazırlıyor. Bu yosunların engellene bilmesi için su deposu yönetmeliği ile belediyelerin yayınlamış olduğu bir takım önlemler söz konusudur. ISPARTA Su Deposu Temizliği şirketi olarak size en uygun fiyatlı su deposu dezenfekte hizmetini en kısa sürede programlayabilecek teknik donanım ve tecrübeye sahip firma DEPOTEM’dir.

 

 

ISPARTA SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

 

 

 

 

Su Depolarını Sağlıklı ve Doğru Şekilde Nasıl Kullabilirim?

 

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği FirmasıSu deposu teknik şartnamesi veya su deposu yönetmeliği içerisinde tanımlanan bu prosedürler, su deposunun nasıl ve kim tarafından temizlenmesi gerektiğini yönelik açıklamaları içinde barındırıyor. Su deposunun temizlenebilmesi için belediyelerin ve sağlık bakanlıklarının yetkilendirilmiş olduğu şirketler bu işlemi yapmakla yükümlü. Su deposu temizliği için mutlaka bu şirketlerden yardım alınmalı ve piyasada yer alan su deposu kimyasalları ile kesinlikle işlemi yapılmamalıdır. Zira insan sağlığını doğrudan etkileyen su deposu ve su söz konusu olduğunda temizlikler de yapılan yanlış bir adım yasal olarak son derece tehlikeli durumlarla karşılaşılabilinmesini de beraberinde getirmektedir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen bir işlem olan bu su tankı temizliği işlemini ISPARTA bölgesi ve çevresinde en kaliteli ve en uygun fiyatlarla sunan DEPOTEM LTD. ŞTİ.’nden Sağlık Bakanlığı Onaylı su deposu temizlik dezenfektanı ile temizlik hizmet veren firmamızdan öğrenebilirsiniz.Su deposu nasıl temizlenir ? sorusunun en doğru cevabı öncelikli olarak en uygun su deposu temizliği yapılan şirket ile iletişim kurmaktır. Çünkü söz konusu şirketler farklı su depolarına karşı farklı temizlik önlemleri ile ve farklı kimyasal ilaçlar ile müdahale etmektedir. Bu yüzden su deposu temizliğinde eğitim almamış olan ve sertifika sahibi olmayan kişilerin müdahale etmemesi büyük önem taşımaktadır. Su deposu temizliği için betonarme su depolarına metal su depolarına ve plastik su depolarında farklı işlemler uygulanmalıdır. Ayrıca bu işlemlerin yapılış sıraları forumlar ile belirlenmiş olmalı temizlik işlemi sona erdikten sonra mutlaka su deposuna verilen şebeke suyu kimyasal analizlerden geçirilerek belgelendirilmeleridir. Bu temizliğin belgelendirilmesi suyun içilebilir değerler içinde olduğunu göstermekte olup olası bir yan etki durumunda söz konusu belgeler yasal evrak olarak işlem göreceklerdir. Bu yüzden Apartman yöneticileri söz konusu evrakları mutlaka bir sonraki periyodik bakıma kadar saklamalıdır.

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği

 

 

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği Tutanağı ve Su Deposu Temizlik Şartnamesi Nasıl Olmalıdır?

 

 

Ülkemizde su depoları yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte bir başka önemli konuda ortaya çıkmıştır. Su deposu teknik şartnamesi gereğince düzenli olarak temizlik işlemlerinden geçirilmelidir yani yaşadığınız bölgenin su değerleri göz önünde bulundurularak belediyeler tarafından yayınlanmış olan su deposu temizlik şartnamesi gereğince düzenli olarak periyodik bakımlardan geçirilmesi gerekmektedir. Su depolarının özellikle şehir şebeke suyunun kirli olduğu bölgelerde daha sık temizlik ihtiyacı duyduğu bilinmektedir. Altı aylık süre maksimum olup Apartman yöneticisi görevi üstlenen kişilerin düzenli olarak şu depolarının temizliği konusunda kontrolleri yapması gerekmektedir. Bu kontroller sadece gözle olmalı yosun toprak ve renk değişikliği gibi durumlarda mutlaka su deposu temizliği yapılan şirketlerle iletişim kurulmalıdır. ISPARTA Su deposu temizliği yapan firmalar ve su deposu temizliği talep eden kişilerin yapmakta olduğu yükümlülükler yasal zorunluluklar ile belirlenmiştir. Su deposu temizliği yaptırmak isteyen kişilerin muhakkak su deposu temizliğini bu konuda yetki sahibi olan ve gerekli eğitimleri almış kimyasal ilaç kullanma prosedürleri ne uygun hareket edebilen şirketlerden talep etmesi büyük önem göstermektedir. Su deposu temizliği yönetmelik ve kanunlarına baktığımızda su deposu temizliğinin yapılabilmesi için öncelikle su deposuna ihtiyaç duyulmayan yani hafta içi bir gün seçilmesi büyük önem göstermektedir. Durum tamamen su deposuna olan ihtiyacı azaltıp daha geniş bir zaman diliminde temizliğin daha hijyenik olarak zaman baskısı olmadan yapılabilmesi için seçildiği göze çarpmaktadır.

 

 

DEPOTEM LTD. ŞTİ. olarak bizlerden su deposu dezenfekte hizmeti almak için web sitemizdeki www.depotem.com adresinden bizlere ulaşabilir, ya da +90216 464 28 67 ve +90212 424 10 64 numaralı telefon numaralarımız ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. ISPARTA ve çevresine en yakın zamanda randevu oluşturulacak ve en uygun su deposu temizleme fiyatı ile hizmet verilecektir.

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği Firması Telefon Numarası

 

 

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizleme Firmaları

 

 

Su deposu temizleme isteyenlerin bilmesi gereken su deposu nasıl temizlenir? sorusuna verilecek cevap sadece teknik şirketler ve eğitim almış personeller ile yapılacağıdır. Zira bu temizlik işlemleri sırasında kullanılan kimyasal ilaçlar su deposunun içinden durulanmalı ve tamamen ayrıştırılmalıdır. Aksi takdirde kimyasal ilaçlar insan sağlığına olumsuz etki edecek sonuçları doğurabilmektedir. Ayrıca yetkilendirilmiş bir temizlik şirketi ile iletişime geçilmeli bu doğrultuda muhakkak temizlik sonrası Forum saklanmalıdır. Olası bir anormal durumda bu teknik Forum yasal delil olarak kabul edilmektedir. Formun altı ay süreyle yani bir sonraki temizlik formuna kadar muhafaza edilmesi büyük önem göstermektedir. Formu düzenleme yetkisi olmayan şirketler kesinlikle temizlik için de yetkilendirilmemelidir.

 

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği Fiyatları Nedir?

 

 

Su deposu temizliği yönetmelik ve kanunları gereğince gerekli eğitimleri almış ve su deposu temizliği sonrasında gerekli resmi evrakları düzenleyebilecek şirketler su deposu temizliğinde tercih edilmesi hususu olası bir problem durumunda düzenlenen forumları yasal evrak olarak talep edilebilecek olmasından kaynaklanmaktadır. Yani su deposu temizliği yapan firmalar su deposu temizliği sırasında yaptığı bütün işlemleri form ile kanıtlamalı ve bu formların sonunda su deposu içinde yapılan içilebilir analizlerini yaptırarak su deposu temizliği formu ile birleştirilmelidir. Bu analizler suyun içim kalitesinin normal değerlere döndüğünü göstermektedir. Yani yapılan kimyasal ilaçlama sonrası depo durulanarak artık normal kullanım için hizmet verebilecek standartlara ulaşmalıdır.

 

 

 

ISPARTA SU DEPOSU NASIL TEMİZLENİR?

 

 

ISPARTA Su deposu temizliği iki ayrı evrede yapılır. İlk olarak su deposundaki kirli atıklar, çamur, kil ve oynak parçaların çıkarıldığı mekanik temizlik, ikinci olarak da Sağlık Bakanlığı’nın Ruhsat verdiği dezenfektan listesinde bulunan ürünlerle yapılan hijyenik temizlik ve dezenfeksiyon işlemidir. Peki su deposu temizlik aşamaları nelerdir? ISPARTA su deposu temizliği firmasını aradıktan sonra; Su Deposu Temizliği yaptırmadan önce ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, müşterilerimiz tarafından yapılacak işlemler sadece şunlardır;

1. Randevu gününü belirler

2. Depo içerisindeki mevcut su miktarı müşteri tarafından, randevu gününde hidrofor seviyesine kadar tüketilmelidir.

Su deposu temizlik firmasının yapacakları;

1. Depo içerisindeki temizlik için gerekli ekipman ve ışıklandırma sağlar,

2. Depoda kalan az miktardaki su dalgıç ve pompa yoluyla giderden tahliye eder,

3. Basınçlı kompresörle kir sökücü madde kullanarak deponun duvarlarında oluşan kirlerin çözülmesini sağlar,

4. Dipte oluşan tortu ve çamur dalgıç pompa ile depo dışına verir,

5. İlaçlamadan sonra tekrar temiz basınçlı suyla duvar ve taban temizliği ve durulama işlemi yapar,

6. Temizlenmiş depoya su alımıyla birlikte fiziksel temizlik ve kimyasal dezenfeksiyon işlemi bitirilmiş olur.

 

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Su deposu temizliği yapılmadan önce gerekli analizleri yapar ve temizlik için önce randevu verir. Ardından su hidrofor seviyesine kadar kullandırılır. Temizlikten önce su deposu havalandırma işlemi yapılır. Su deposuna firma çalışanları DEZENFEKTE EDİLMİŞ ve tek kullanımlık, galoş, bone ve lastik çizme giyerek hijyene uygun bir şekilde su deposuna inerler. Kalan suyu tamamen boşaltılır. Su deposunun yüzeyinde kalan kum, çakıl, çamur gibi kirli maddeler yüzeyden arındırılarak basınçlı suyla temizlenir. Su deposu fayanslıysa uygun temizlik maddesi kullanılarak sararan yerlere müdahale edilir. Eğer betonarme su deposu temizliği yapılacaksa bu malzemeye uygun biyosidal temizlik maddeleri uygulanır. Ardından durulama işlemine geçilir. Durulama işleminden sonra, depodaki kirli su tamamen boşaltılır depo iyice temizlendikten sonra temiz suya KLOR EKLENMEZ!. Temizlik yapıldıktan sonra bu işi yapan firma mutlaka yaptığı temizlik hakkında detaylı RAPOR hazırlayarak temizliği yaptıran kişilere sunması gerekmektedir. Apartman su depoları her yıl denetlenmeli ve PERİYODİK OLARAK temizlenmeli ve daha sonra dezenfekte edilmelidir. Aşağıdaki yöntem, depoyu dezenfekte etme prosedürünü ve gerektiğinde ilgili servisleri kapsar.

Su deposu temizliğinde İş Sağlığı Ve Güvenliği

 

Prosedür için genel risk değerlendirmesini gözden geçirin ve gerekli tüm kontrol önlemlerinin yerine getirildiğinden ve kimyasalların taşınmasında doğru kıyafetin giyildiğinden emin olun.

 

Su deposu temizlik Prosedürü

 

Dezenfeksiyon öncesinde depo fiziksel olarak temizlenmelidir. Durumuna bağlı olarak, bu sadece birikmiş tortuları veya kazıma, kumlama ve boyama için yüzey hazırlamak için tel fırçalama gibi işlemlerin yapılmasını içerebilir. Bir deponun dezenfeksiyon işleminden önce, yeterince temizlendiğinden emin olmak için daima kontrol edilmelidir. Dezenfeksiyon prosedürü aşağıda detaylandırılmıştır. Su deposu temizlik talimatına uygun bir hizmet için tek yapmanız gereken ISPARTA su deposu temizlik firması 0216 464 28 67 ve 0212 424 10 64 nolu hattımızdan bizleri aramaktır.

 

 

 

Su Deposu Temizlik Şartnamesi- DEPOTEM LTD. ŞTİ.

 

 

ISPARTA Su Deposu TemizliğiOkularda ve firmalarda bazen su deposu tekmik şartnamesi sorulmaktadır. Resmi olarak yayınlanmış; Su deposu temizlik şartnamesi olarak belirlenen net bir şartname yoktur. Su deposunun temizlenme evrelerine göre içerikleri barındırmamaktadır. Yani betonarme su deposu metal su deposu ve plastik su deposu temizlik şartnameleri farklılık gösterebilmektedir. Fakat bu farklılıkları sadece temizlik şirketlerine sunulmuş olan yasal kimyasallar doğrultusunda temizliğin önü açılmıştır. Aksi takdirde oluşacak bütün sorumluluklardan apartmanlarda temizliği yaptırmakla görevli olan yöneticiler sorumlu tutulmaktadır. Bu yüzden su deposu mutlaka periyodik olarak 6 ayda bir kez yaptırmayı unutmayınız. Ayrıca su deposunun kirlilik oranları şehir şebeke suyuna bağlı olabilmekle birlikte temizlik ihtiyaçları daha sık ortaya çıkabildiği için haftalık olarak deponun gözle kontrolü tamamen apartman yöneticilerinin sorumluluğunda olan bir konudur.

 

SU DEPOSU TEMİZLİK FİRMALARI SEÇİMİ

 

Su insanlar için ne kadar gerekli ise suyun temizliği de insan sağlığı açısından o kadar önemlidir. Suyun temizlenmesi kişiye ulaşmadan önce mutlaka başlatılmalıdır. Bunun içinde su depolarının hijyeni ve temizliği çok önemlidir. Binaların su depolarının temizliği ve dezenfektasyonu insan sağlığı ve bina temizliği açısından ayrıca önem arz eden bir durumdur. Bundan dolayı insan sağlığı ve çevre sağlığı açısından su depolarının temizliği yılda en az 2 defa temizlenmelidir. Anadolu ve Avrupa Yakası’nda hizmetveren su deposu temizlik firmaları vardır.

 

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu için firma seçimleri belli başlı kriterlere göre yapılmalıdır. Bunlardan en önemlisi halk sağlığı il müdürlüğü tarafından biyosidal ürün izin belgesinin tercih edilecek firmada bulunması gereklidir. Bunun yanı sıra firma seçiminde nasıl temizlik yapıldığı hangi aletler kullanıldığı incelenmelidir. Su deposu çok zahmetli ve profesyonel bir işçilik gerektirir. Bunun içinde bu temizliği yapan firmanın bu temizlik hakkında konusunda uzman kadrosu olmalı ve su deposu temizliği mevzuata hakim olmalıdır. Firma bu yönetmelikte belirttiği belirli başlı kriterleri yerine getirmedikçe yapılan iş bir yandan eksik kalacaktır. Temizlik yapacak firma su deposu kapasite hesabına göre fiyat belirlemelidir. Bu belirlenen fiyatlarda piyasa şartlarında olup olmadığı ve şirfekit çalışanlarının hakkını ödeyip ödemediği, güvenlikleri için harcama yapıp yapmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir.

 

 

 

ISPARTA Bölgesinde Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

 

 

  • Hijyen koşulları hazırlanır, malzeme kontrolü yapılır.

 

  • İç aydınlatma güvenli ve hazır hale getirilir.

 

  • Olası kazalara karşı önlemler gözden geçirilir.

 

  • Depo içinde kalan bütün su dışarı mümkünse rögar sistemime boşaltılır.

 

  • 150 bar basınçlı tazyikli suyla depo yüzeyi iyice yıkanır.

 

  • Sağlığa zararsız kimyasal su deposu dezenfekte malzemeleri ile depo yüzeyindeki kirlerin çözülmesi işlemi yapılır.

 

  • Dipte yeniden biriken ilaçlı su yine rögara atılır.

 

  • Durulama yapılır.

 

  • İşlemleri tamamlanmış olan depoya temiz su alınarak gerek görülürse müşteri tarfından su tahliline gönderilebilir. pH ve Klor değerlerine bakılır. Ardından bir teknik rapor düzenlenir. Tüm işlem bu şekilde sona ermiş olur.

 

Su deposu yalıtımını düzenli aralıklarla yaptırmak diye bir şey yoktur. Su depoları üzerine uzmanlaşmış, doğru su deposu yalıtım malzemelerini kullanan bir firma bu konuda zaten garantili iş yapacaktır. Bu konu zamanla ülkemizdeki genel bilinç yükseldikçe zorunluluk olarak hissedilecektir. Zira içindeki suyu temiz tutamayan bir depoya su deposu temizliği ilacı kullanmak günü kurtarmak adına son derece anlamsız ve işlevsiz bir hareket olur.

 

ISPARTA

ISPARTA Su Deposu Temizliği Ucuz

 

 

 

 

ISPARTA Su Deposu temizlik hizmeti ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar.

 

 

 

  • Türkiye’de hangi illerde ve İstanbul’ un hangi semtlerinde hizmet veriyorsunuz?

 

  • Temizlik yapılırken suyum kesilecek mi?

 

  • Temizlenen depoya ekstra klor atılmalı mı?

 

  • Su deposu temizliği yaptırmadığımda herhangi bir hastalık bulaşma riski var mı?

 

  • Su deposu temizliği yaptırılması zorunlu bir hizmet midir?

 

  • Su deposu temizliği yapılırken su tesisatı temizliği yaptırılması gerekir mi?

 

  • Su deposu temizliği hizmeti sırasında elektrik bağlantısı gerekli mi?

 

  • Su deposu temizliği her türden depoya yapılıyor mu?

 

  • Su deposu temizliği esnasında insan gücüyle taşınamayacak kadar balçık ve kum çıkması durumunda ne yapılır?

 

  • Su deposu temizliği esnasında depo çalışır ekipmanların da bir problem tespit edilirse ne yapılır?

 

  • Su deposu nasıl temizlenir?

 

  • Su deposu izolasyonu yılın hangi ayında yaptırılmalıdır ?

 

  • Su depomu ne kadar sürede temizlettirmeliyim?

 

  • Su depoları sürekli kullanılmalı mıdır?

 

  • Kirli su depoları sağlığımızı nasıl etkiler?

 

  • Depoyu temizlerken kullanılan ekipmanlar nelerdir?

 

  • Depodaki su nasıl boşaltılacak?

 

  • Depo temizliği ile ilgili randevuyu kaç gün önceden almalıyız?

 

  • Depo izolasyonum için hangi yöntemi seçmeliyim?

 

  • Beton su deposuna membran mı yoksa süreme bazlı yalıtım yaptırmalıyım?

 

  • Su hangi sebeple kokar?

 

  • Kokusu kötü olan su herhangi bir hastalık yapar mı?

 

  • Su deposu temizliği ve dezenfektesi nasıl yapılmalıdır?

 

  • Su deposu temizliği yaptırmazsak ne olur?

 

  • Su deposu temizliğinde kullanılan kimyasallar nelerdir?

 

  • Su deposunu neden temizletmeliyiz?

 

  • Su deposu temizliklerini denetleyen resmi bir kurum var mı?

 

  • Su deposu neden yosun tutar?

 

  • Su deposu yosun sorununu nasıl çözeriz?

 

  • Kirli su deposunda hangi bakteriler ürer?

 

  • Gelen kirli suyun kombi, ısınma petekleri, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesine zararı var mı?

 

  • Su analizinde Koliform bakterisi çıktı ne yapmalıyım?

 

  • Su analizinde Enterekok ve E-Coli bakterisi çıktı ne yapmalıyım?

 

  • Su deposunda bakteri çıkarsa tesisat temizliği yaptırmamıza gerek var mı?

 

  • Su deposu temizlik hizmeti veren firmaların sahip olması gereken belgeler nelerdir?

 

  • Su depo temizlik ve dezenfektesi ayrı işlemler mi?

 

  • Su deposu temizliği teknik şartnamesi bulunur mu?

 

  • İçme suyu deposu temizlenir mi?

 

  • Apartman su deposu temizliği hangi aralıkta yaptırılmalıdır?

 

  • Yangın ve yağmur suyu depoları temizlenir mi?

 

  • Su deposu temizlik fiyatları nedir?

 

 

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği Hangi Tür Depolara Yapılır?

 

 

ISPARTA içinde kullanılan su tankı çeşitleri şunlardır;

 

1. Beton üzerine fayans kaplama yapılmış su depoları

2. Beton su depoları

3. Beton ya da fayans üzerine kaplanmış PVC Membran su depoları

4. Plastik, Polietilen, fiber su depoları

5. Paslanmaz, çelik su depoları

6. Sac, galvaniz su depoları

 

Sıklıkla kullanılan su depolarının yapı ve şekilleri şunlardır;

1.Dört kenar su depoları

2. Dikdörtgen su depoları

3. Silindir su depoları

4. Ara bölmeli, geçişli su depoları

5. İçme suyu, yağmur suyu, ham su, yumuşatma suyu, kullanım suyu, arıtma suyu, yangın su depoları

 

 

ISPARTA Su Deposu Temizliği Personeli

 

ISPARTA içinde ve çevresinde, ISPARTA su deposu temizliği fiyatları için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Depotem Ltd. Şti’nin bu ilde su deposu temizlik firması olarak hizmet verebileceği ilçeler şunlardır:

 

AKSU Su Deposu Temizliği

 

 

ATABEY Su Deposu Temizliği

 

 

EĞİRDİR Su Deposu Temizliği

 

 

GELENDOST Su Deposu Temizliği

 

 

GÖNEN Su Deposu Temizliği

 

 

ISPARTA MERKEZ Su Deposu Temizliği

 

 

KEÇİBORLU Su Deposu Temizliği

 

 

SENİRKENT Su Deposu Temizliği

 

 

ULUBORLU Su Deposu Temizliği

 

 

YALVAÇ Su Deposu Temizliği

 

 

YENİŞAR BADEMLİ Su Deposu Temizliği