SU DEPOLARINDA İZOLASYONUN ÖNEMİ

Su deposu izolasyonu apartman ve site yöneticilerinin çoğunlukla sorun olmadan göremedikleri bir gerekliliktir. Su deposunda sızıntılar başlamasa dahi su deposu izolasyonu yaptırmanız, hem hijyen açısından hem de binanın temellerinin sağlıklı kalması bakımından önemlidir. Zira su deposu izolasyonu sadece mevcut sızıntıları değil aynı zamanda ileride oluşabilecek sızıntıları başlamadan önlemek amacıyla yapılmaktadır. Aynı su deposu yalıtımı işlemlerinde olduğu gibi su deposu izolasyonu da pvc membran kullanılarak yapılmaktadır.

Su depoları zamanla eskidiği veya su kaçırdığı için eski depoyu iptal edip çok yüksek ücretlerle zaten yer probleminin olduğu binanızda yeni bir depo yaptırmak için yer aramanıza ve masraf yapmanıza gerek yoktur. Mevcut su deposuna, yeni su tankı yapımının %70 az maliyetinde, su depolarındaki kaçaklarını %100 kesen su deposu membanı ile su deposu yalıtımı yaparak depoyu en hijyenik haline getirmek ve bina temellerine su sızıntısını tamamen önlemek mümkündür. Gerçekçi bir 5 yıllık garanti verilebilen başka bir su deposu yalıtım çözümü yoktur.

Yeni tamamlanmış inşaatlarda görülen su deposu yalıtım ihtiyacı ise, fayans kaplama, polyester kaplama veya sürme esaslı diğer malzemeler ile kaplanmak yerine, aynı su deposu yalıtım membranı yöntemi ile çok daha ekonomik fiyatlarla %100 sonuç alınacak şekilde çözülmektedir. İçme suyu ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılan membran, Türk Gıda Kodeksine Uygun, içme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip, UV dayanımı olmayan (dolayısı ile kurşun ve diğer koruyucu kanserojen maddeler içermeyen) pvc su yalıtım membranıdır.

ENGİN YAZICI

ENGİN YAZICI
İSKİ Eski Bölge Müdürü
Depotem Ltd. Şti. – Genel Müdür

MEMBRAN KAPLANMIŞ SU DEPOSU ve HAVUZ

Membran kaplaması yapılmış, %100 su izolasyonu yapılmış bir su deposu.

YALITIM UZMANLIK ALANIDIR. LÜTFEN UZMANLARIMIZDAN BİRİNİ ARAYINIZ

Ahmet Diler                              Filiz Karaaslan

0532 631 5999                           0533 030 3670

(0216) 464 28 67  / 416 87 35  –  (0212) 424 10 64

e-mail: bilgi@depotem.com

Detaylar için telefon ile bilgi alınız.

Filiz Karaaslan

Filiz Karaaslan

Depotem Halkla İlişkiler Sorumlusu

Ahmet Diler

Ahmet Diler

Depotem Sorumlu Müdür

Özgür Yazıcı

Özgür Yazıcı

İ.T.Ü. Şehir Plancısı İş Güvenliği Uzmanı Teknik Müdür

Engin Yazıcı

Engin Yazıcı

İSKİ Eski Bölge Müdürü Genel Müdür

Leave a comment