Sürme Esaslı İzolasyon ve Kaplama

Çatlak Su DeposuSu depolarında zamanla çatlak, çürüme, sızdırma, korozyon ve paslanmalar meydana gelir. Bu sızdırmalar hem sağlıksız bir su deposu oluşturur hem de sızan sular bina temellerine girerek kolon ve kirişlerde pas yaparak binayı zayıf düşürür. Bu olumsuzlukları kaplama ve izolasyon işlemleri ile gidermekteyiz. Ayrıca binaların, teras, balkon, çatı ve inşaat temelleri izolasyonlarını da yapmaktayız.Su depolarında kullandığımız çimento, poliüretan ve epoksi bazlı ürünlerin hepsinin GIDA TÜZÜĞÜNE UYGUNLUK BELGELERİ VARDIR. 42 yıllık İSKİ ve Özel Sektör tecrübelerimizle sürme esaslı ürünlerle yaptığımız işlere 5 Yıl Garanti vermekteyiz.

ENGİN YAZICI

ENGİN YAZICI
İSKİ Eski Bölge Müdürü
Depotem Ltd. Şti. – Genel Müdür


Metal (Sac)paslidepo Depolarda Paslanmaya Çözüm

Sac (metal) depolarda en sık görülen problem ise, kirliliğin dışında paslanma ve mantar benzeri tabakaların oluşmasıdır. Bu olumsuzlukları önlemenin yolu (beton depolarda da olduğu gibi) su ile metal yüzeyin temasının tamamen kesilmesi, yani; DEPONUN İÇ YÜZEYİNİN İYİCE TEMİZLENEREK KAPLANMASIDIR. (Hiijyenik su deposu yalıtımı.)

Bu sac depo kaplama işlemi yapılırken, kullanılacak malzemenin türü ve kriterleri çok önemlidir. Beton su deposu yalıtımında olduğu gibi Membran kaplama işlemi sac depolarda yapılamamaktadır. (Su deposu içindeki gergi demirlerinden dolayı.) Depotem, sac depoların kaplanmasında şu adımları izler:

Çatlak Su Deposu

 

Epoksi Kaplanmış Su Deposu

Metal Su Depoları Nasıl Bakım Yapılarak Yenilenir?

  1. Paslı yüzeyler, önce spatulalarla kazılır, sert fırçalarla fırçalanır, daha sonra tüm yüzeyler taşlama makinası ile taşlanır, kimyasal madde kullanılarak kalan pas çözülür ve dezenfekte edilir.
  2. Islak yüzeyler özel fanlarla kurutulur.
  3. Tüm yüzeyler 2 kat Likit poliüretan/epoksi yalıtım maddesi ile kaplanır
  4. Dış yüzeyler anti-pas boya ile boyanır.
  5. Depo yeniden fanlarla kurutulduktan sonra hizmete sunulur.

Lütfen “Temizliyorum” Diyenlere Dikkat Edin!

Paslı Su Deposu      Son günlerde piyasada görülen her işi yapıyoruz diyen ehliyetsiz kişi ve kuruluşlar, sağlığımızla bu kadar doğrudan ilgili bir konu olan su deposu dezenfekte ve yalıtım işlerine hiç önem vermeden; gıda tüzüğüne uygun olmayan; Sodyum Hipo Klorit (Çamaşır suyunun türevi), deterjan ve hatta yalnız basınçlı suyla yıkayıp, suya klor atıyoruz diye sizleri kandırmaktadır. Ayrıca emniyet tedbirlerini almadan çalıştıkları için elektrik çarpması ve Klor Gazı zehirlenmelerinden ölümlere sebebiyet vermektedirler. TSE Kurumu; piyasada çok sık kullanılan ve en ucuz temizlik ürünü olan Sodyum Hipoklorit’in (NaClO – çamaşırsuyu) kapalı su depolarında kullanımını yasaklamıştır.Ayrıca, su deposu temizliği ve yalıtımı için “Belediye’den geliyoruz” diyenlere itibar etmeyiniz. Çünkü Resmi kuruluşlar bu tür hizmetler yapmamaktadırlar.Ahmet Diler                              Filiz Karaaslan

0532 631 5999                           0533 030 3670

(0216) 464 28 67  / 416 87 35  –  (0212) 424 10 64

e-mail: bilgi@depotem.com

Detaylar için telefon ile bilgi alınız.

Filiz Karaaslan

Filiz Karaaslan

Depotem Halkla İlişkiler Sorumlusu

Ahmet Diler

Ahmet Diler

Depotem Sorumlu Müdür

Özgür Yazıcı

Özgür Yazıcı

İ.T.Ü. Şehir Plancısı İş Güvenliği Uzmanı Teknik Müdür

Engin Yazıcı

Engin Yazıcı

İSKİ Eski Bölge Müdürü Genel Müdür

Leave a comment